Finał XII Olimpiady Wiedzy Górniczej "O złotą Lampkę" 2022

 

W Zespole Szkól Technicznych w Rybniku dnia 07.04.2022r odbył się Finał XII Olimpiady Wiedzy Górniczej "O złotą Lampkę". W olimpiadzie brali udział najlepsi uczniowie szkół górniczych z całej Polski.

 Pierwszym etapem olimpiady był test pisemny, który wyłonił szóstkę finalistów. Po serii pytań ustnych zostali wyłonieni najlepsi.

 

 

 

image002

 

Laureatem został Grzegorz Pawelec z Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, drugie miejsce zajął Paweł Żurek z Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku, a trzecie Adam Ziebura z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach.

 

image003

 

Kolejne miejsca zajęli: Marek Ćmok z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach, Przemysław Tomaszczyk z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach oraz Tobiasz Barnabas z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim.

 

 

image004

 

image005

 

 Duży sukces odnieśli uczniowie mojej szkoły w Pawłowicach. Do ścisłego finału zakwalifikowało się sześciu finalistów w tym dwóch z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach to Adam Ziebura i Przemysław Tomaszczyk.

 

Czesław Zając  09.04.2022